מיתוח ללא ניתוח כותרת
מיתוח ללא ניתוח
יולי 5, 2015
DDDD14
בר-מצווה ל'כתית'
יולי 20, 2015

מסעדת קלואליס כשרה

קלואליס כותרת1

חדש – מסעדת 'קלואליס הכשרה'
בהילטון תל-אביב

קלואליס כותרת1

מאת חיים מידן

בשוֹרה כפולה: מסעדה חדשה ומצויינת לחובבי הגורמה. מסעדה חדשה ומצויינת לשומרי הכשרות. עוד לא סעדתי במסעדה. אז מניין אני יודע שהיא מצויינת? מזה שאני מכיר את שף ויקטור גלוגר,
ומזה שאני מכיר את מלון 'הילטון' תל-אביב.

שילוב סגנונות הילטון-קלואליס. צילום, בר שריר

שף ויקטור גלוגר ממסעדת 'קלואליס' חגג את פתיחת מסעדת האחות הכשרה ב'הילטון' תל-אביב. 'קלואליס הכשרה' מחליפה את מסעדת 'המלך שלמה' הזכורה לטוב, אשר נסגרה אחרי 50 שנה. 'קלואליס הכשרה' באה במקום 'המלך שלמה' הן במיקומה והן כמסעדת הדגל של מלון הדגל של תל-אביב.

חוויה גסטרונומית לשומרי כשרות

'קלואליס' קרויה בשמן של שתי בנותיו של השף גלוגר קלואי ואליס. היא נחשבת כבר יותר עשור לאחת ממסעדות השף המוערכות בישראל, ושומרת היטב על רמתה כמו גם על מעמדה. ויקטור גלוגר מוביל ביצירתיות מוקפדת, מטבח המשלב אלמנטים צרפתיים קלאסיים וים-תיכוניים, עם חומרי גלם נדירים שזוכים לטיפול אינטליגנטי אך פשוט ומעולה.

שף ויקטור גלוגר, "אנחנו רוצים לאפשר לקהל שומרי הכשרות חוויה גסטרונומית ייחודית, לצד שירות בלתי מתפשר, וחווית היוקרה של הילטון. אני אוהב את האתגר של שילוב יצירתיות, חומרי גלם

צילום, בר שריר

פילה בקר בגריל ברוטב ציר בקר ויין אדום על רושטי תפוח אדמה וירקות. צילום, בר שריר

יוצאי דופן, איכות וכשרות הוא לכאורה בלתי אפשרי, אבל אני משוכנע שהקהל הרחב יסכים איתנו כי הבלתי אפשרי הוא אפשרי בהחלט."

הכל יודעים שכשרות ומטבח גורמה עילי זה אוקסימורון. תרתי-דסתרי בלשון הקודש הכשרה. אבל לגלוגר זה רק מחדד את היצירתיות ומפיק ממנו את מיטב כשרונו. שלא לדבר על כך שיש מנות רבות אשר חוץ ממשגיח כשרות, אין כל הבדל בינן במסעדה כשרה או לא.

חיפשנו שותפים ראויים

חלק מן המנות שהביא לגלוגר תהילה מקצועית והצלחה עסקית עומד בקריטריון הזה: קרפצ'ו בר-ים, סלט חצילים קלויים עם צ'יפס חציל, בלוטין (ballotine) דג דקר ממולָא בדוּקסֶל (duxelles). אין בם דבר העומד בסתירה לדרישות הכשרות מלבד המשגיח. ואכן, הן מוגשות במסעדה החדשה. לצידן עוד מנות מ'קלואליס' הקלאסית, המוכנות על פי הילכות הכשרות, כמו צלע טלה בצלייה איטית וכמובן הטאג'ין הנודע של 'קלואליס'.

"אנחנו גאים על הבחירה של 'קלואליס' להפעיל מסעדה כשרה במלוננו בתל-אביב," אומר רוני פורטיס, מנכ"ל מלונות הילטון בישראל. "במשך תקופה ארוכה חיפשנו שותפים ראויים, שיציעו לאורחינו תפריט כשר לאניני הטעם. מצאנו בשף גלוגר את האדם הראוי לנצח על מסעדת היוקרה החדשה של הילטון תל-אביב, ואנחנו גאים בכך שגם הוא בחר בנו."

במסעדה כ-50 מקומות. היא פתוחה בימים א-ה 19:00-23:30, למעט בחגים. להזמנות: 03-5202023.

MkYoKcH5XhuOHrheiOOP3Lra0KngTWn8Ew8J_xzRFwI,mqXOHNC1ENjNYNytzegwGLYRrNjyLFVfgHiGDDzF_z8

קרפצ'יו דג ים עם חציל צרוב, קרם חציל שחור, זרעי עגבניות, ראשד ושמן זית מעושן. צילום, בר שריר

סגיר לכתבות2

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>