פסוקו של יום
יוני 30, 2015
1234
ביקורת מסעדות: אלפרדו
יולי 2, 2015

אלוף הבארמנים

תמונת כותרת1

תחרות הבארמנים 2015

במקום הראשון אריאל לייזגולד

10 פיינליסטים, המנצחים בתחרויות הביניים, התמודדו בשלב הגמר על התואר הברמן הטוב בישראל לשנת 2015

מאת יהושע בן עזרא

צילום: עומר שלו גוסי הפקות

לייזגולד זכה במקום הראשון בגמר תחרות ו'ורלד קלאס ישראל'. הוא ייצג את ישראל בתחרות העולמית- Global Finals, שתיערך בספטמבר השנה בדרום-אפריקה, מול 50 בארמנים מרחבי העולם.

גמר התחרות נערך על ידי חברת 'IBBLS', היבואנית והמשווקת של 'דִיאָג'יוֹ'. למעלה מ-100 בארמנים מכל רחבי הארץ, הגישו השנה את מועמדותם לפרוייקט היוקרתי והתחרו במספר אתגרים בשלבי רבע וחצי גמר. בסיום תהליך המיון והסינון הקפדני, נבחרו עשרת הפיינליסטים להתמודד על התואר. אמש, 30.6, זכה אריאל לייזגולד במקום הראשון הנחשק.

באווירת התחרות

באווירת התחרות

תחרות 'ו'ורלד קלאס' היא פרוייקט פסגה בינלאומי בעולם האלכוהול. בכורת התחרות נערכה לפני שש שנים בלונדון. מאז היא צברה מוניטין והפכה למסגרת מובילה, אליה מצטרפים מדי שנה מיטב הבארמנים מהבארים המובילים בעולם, זאת לצד אירועים יוקרתיים והרצאות של טובי המומחים בעולם האלכוהול.

אתגר הגמר

אריאל לייזגולד. צילום עומר שלו גוסי הפקות (1)

אריאל לייזגולד צוהל

בשלב רבע הגמר שנערך בחודש מארס השתתפו 45 מתמודדים, מהם צלחו לחצי הגמר 22 בארמנים. במהלך מאי נערך שלב חצי הגמר, במסגרתו הגישו המתמודדים משקאות בהשראת עולם הספרות, וקוקטייל על טהרת הו'יסקי שמטרתו לאתגר את כל החושים. עשרת הטובים ביותר עברו לגמר. שחר קרייזלר מ'הייד אנד סיק', אורון לרנר מ'הייד אנד סיק', אריאל לייזגולד מ'223', ישי בן אור מ'פסטל', סרגיי אוניפריינקו מ'מלון כרמים', דוד קליצ'נקוב מ'בטי בר בוטיק', ג'יי ארטנה מ'בל בוי', דניאל דריי מ'קוקטיילס אנד דרימז', יובל סופר מ'גטסבי', בן שרידן מ'אימפריאל קראפט'.

בגמר ISAREL WORLD CLASS 2015 הם התמודדו במשך יומיים תמימים עם משימות ואתגרים מרתקים. התחרות הוכרעה בתום הערב השני לתחרות, והוכרז הזוכה לשנת 2015.

המשימות שהוטל על הפינליסטים להתמודד עימן:

Follow your passion – רקיחת קוקטייל בעל חותם אישי על בסיס ג'ין Tanqueray Ten.

Cocktail blind tasting – אתגר טעימה עיוורת, המצריך מיומנות והכרה של המרכיבים בקוקטיילים הקלאסיים ביותר, שעל כל בארמן להכירם.

Speed round – אתגר של טכניקה ומהירות בו הכין כל מתמודד 8 קוקטיילים בתוך 8 דקות,  תוך הקפדה על אופן האירוח והקריאטיביות.

The signature Punch – אתגר בו הציג כל מתמודד את המתכון הייחודי שלו לקוקטייל קערת פונץ', אותו ימזוג לשופטים ולאורחים באירוע הגמר בבאר של מסעדת 'אספרנטו' במלון קרלטון.

בהשתתפות אריק לורינץ'

אריק לורינץ'

אריק לורינץ' מדגים

אריק לורינץ' הוא אחד הבארמנים הטובים בעולם, אם לא הטוב שבהם. הוא יכבד בנוכחותו את אירוע הגמר של התחרות. אריק לורינץ' (Erik Lorincz) מונה בין תאריו גם את 'הברמן הטוב בעולם לשנת 2010' של world class, והוא מנהל את ה-'American Bar' רב התהילה של מלון 'סאבוֹי' הלונדוני, שחגג 125 שנה. לורינץ' מייעץ לסדרת סרטי ג'יימס בונד והמציא את אחד הקוקטיילים בסרט 'סקייפול'. הוא גם מנהל את הבארים הפרטיים של כוכב הקולנוע סמואל ל. ג'קסון ושל אלטון ג'ון.

דודי זץ, מנהל מקצועי בחברת IBBLS, מסר: "התחרות העולמית, אשר הוגדרה כ"טקס האוסקר של עולמות הבר" נערכת בכל שנה במקום אחר בעולם ומקבצת אליה את חמישים הבארמנים הטובים בעולם, אשר נבחרו בתחרויות המקומיות קודם לכן. הברמן הזוכה, יהפוך למרצה מבוקש בעולם האלכוהול ואורח כבוד בעשרות מדינות. כן ניתנת לו האפשרות לכתוב ספר שיופץ על ידי תאגיד 'דיאג'יו', יצרנית האלכוהול הגדולה בעולם, ולהפוך לשגריר של הפרוייקט. אריאל לייזגולד שזכה אמש בתואר הנכסף יזכה בחוויה מקצועית, שאין כדוגמתה בעולם האלכוהול והבארים. אני סמוך ובטוח שהוא ייצג בכבוד את מדינת ישראל בתחרות הבינלאומית ומאחל לו הרבה בהצלחה."

חברת 'IBBLS' היא יבואנית ומשווקת מותגי אלכוהול. בהם 'Groppo Campari', 'Fever Tree Monin', ומותגי תאגיד האלכוהול הגדול בעולם 'DIAGEO' כמו 'ג'וני ו'וֹקר', 'סמירנוף', 'קטל וָ'אן', ג'ין 'טאנקריי', וטֶקילה 'דון חוליו'. החברה מקדמת את תרבות השתיה של משקאות אלכוהוליים איכותיים, כמו גם את תרבות החיים הטובים בישראל. 'IBBLS' היא גם המפיץ של 'יקב תבור'.

גם הם בגמר

גם הם היו בגמר

סגיר לכתבות2

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>