סיגרי 'לה אורורה' שוב בישראל

סיגרי טוראו כותרת הכתבה 1
חדש בארץ, סיגרי 'טוֹרֶאוֹ'
נובמבר 3, 2018
מילק אנד האני שער1
ו'יסקי משובח תוצרת ישראל – 'מילק אנד האני'
דצמבר 30, 2018

סיגרי 'לה אורורה' שוב בישראל

שער סיגרי לה אאורורה2

מאת יעקב שקד

המשמעות של La Aurora היא השחר, הזריחה. לאחר היעדרות, "זורחים" כעת סיגרי 'לָה אָוְ'רוֹרָה' מחדש בישראל, בזכות היבוא של חברת  הסיגרים 'צפניה ברזילי – לה קאזה דל סיגר'. סיגרי 'לָה אָוְ'רוֹרָה' נמנים עם עילית הסיגרים העולמית בכלל ושל הרפובליקה-הדומיניקנית בפרט. הם כולם ברמת פרימיום, וחלק מהם ברמת סופר-פרימיום. סיגרי 'לָה אָוְ'רוֹרָה' צוברים עוד ועוד פופופלאריות ומיוצאים לעוד ועוד מדינות בכמויות הולכות וגדלות. משכך, לא היה עוד די במפעל הותיק, והייצור עבר לאחרונה לבית חדש, גדול ומודרני יותר שנבנה בטאמבוריל, עיר שהיא מרכז ייצור סיגרים, למרגלות הרי הקורדיירה ספטנטריונל (Cordillera Septentrional), בצפון נפת סנטיאגו.

תמונה קבוצתית עם צפניה ברזילי1

'לָה אָוְ'רוֹרָה' הוא בית החרושת הותיק ביותר לסיגרים הפועל עדיין ברפובליקה-הדומיניקנית. הוא נוסד ב-1903 על ידי בחור בן 18, אדוָ'ארדו לאו חימנז (Eduardo Leo Jimenes), זמן רב לפני שמהפיכת קאסטרו בקובה, הביאה למדינה זאת יצרני סיגרים רבים שגָּלוּ מארצם. במהלך ארבעת הדורות של גידול טבק לסיגרים, הגיעו במטעי 'לָה אָוְ'רוֹרָה' שבעמק סיבאו (Cibao) – ה"בורדו" של הטבק ברפובליקה הדומיניקנית – לאיכויות משובחות במיוחד, של כל העלים המרכיבים סיגר איכותי – עלי המילוי 'ליחרו' (ligero), 'סקו' (seco), וּווֹלאדו (volado), ועלי האוגד והעטיף. הם גם פיתחו שיטות התססה ויישון מקוריות המעניקות לעלים המפונקים משנה איכות. מהתחלה מִצעָרָה של שישה עובדים, מעסיקה כיום הפירמה כ-1250 אנשי מקצוע.

ל'לָה אָוְ'רוֹרָה' פורטפוליו עב-כרס של דגמים, בשלל ויטולות (גדלים), לכל טעם, נסיון וגיל – החל במתחילים וכלה במפונקים שבחובבי הסיגרים. ככלל, הסיגרים הם בשלים, בחוזק מתון עד מלא אך לא תוקפני, הטעמים נדיבים, אדמתיים, עם נוכחות של קפה, שוקולד, תתי-גוון של מתיקות נסתרת, אגוזיות, תבליניות, אפילו שמצים של קינמון. המבנה משובח, הצורה והגימור יפים לעין הקפדנית, השאיפה היא באיכות שאליה שואפים כל יצרני הסיגרים.

לארץ מיובאים רבים מן הליינים של 'לָה אָוְ'רוֹרָה'. הנה מבחר מייצג:

סיגרי 'לה אאורורה' תמונה קבוצתית1

 

 

אייקון סיום כתבה4

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>