יקב 'הַיּוֹצֵר', שני יינות חדשים

כותרת שישי באלכסנדר1
חוגגים בקיץ ביקב אלכסנדר
יוני 28, 2017
כותרת אמפורה פסטיבל יין 2017
יקב אמפורה לקראת חגי תשרי
ספטמבר 4, 2017

יקב 'הַיּוֹצֵר', שני יינות חדשים

כותרת היוצר שני יינות חדשים 2017

מאת חיים מידן

יין 'הארמוני' מסידרת 'ליריקה

יין 'הארמוני' מסידרת 'ליריקה

היינות

יין רוזה 'ספיישל אדישן' 2016

יין רוזה 'ספיישל אדישן' 2016

ה'הארמוני' הוא יין רֶקָח מיֵינָבֵי קברנה סוביניון ומרלו, מהגליל העליון, עם יינבי פְּטִי וֶרדוֹ (Petit Verdot) וקברנה פראן' מהרי יהודה. אחרי הבציר הועברו היינבים למַמחִיץ (crusher), וממנו למכלי תסיסה מקוררים, בם שרו בתנאי קור על הזגים במשך כ-3 שבועות. כל אחד מארבעת היינות יושן בנפרד בחביות עץ אלון צרפתיות במשך 24 חודשים, שאחריהם יצרו מהם את רקח ה'הארמוני'. היין מְלֵא גוף עם 13.2% אלכוהול. כשר. 110 שקל. מבציר 2017 מתכנן היקב להפיק כ-650 אלף בקבוקי 'הארמוני', ומבציר 2018 כמיליון בקבוקים.

'ליריקה' (Lyrica) היא סדרה יוקרתית של יקב 'היוצר'. היא מבוססת על זני יֵינָב ים-תיכוניים, בעיקר "צרפתיים". בסדרה שלושה יינות זניים: 'ארגמן', 'סירה', 'מורבדר', ויין רקח אחד 'GSM' – משלושה זנים של דרום צרפת גרנאש,סירה ומוּרבֶדרְ (Grenache, Syrah, Mourvedre). רוב היינות עשויים מיינבי כרם יחיד (single vineyard).

הרוזה 2016 Special Edition , הוא יין זני מ-100% יינבי גרנאש. 12% אלכוהול, כשר. 69 שקל.

 

יקב 'הַיּוֹצֵר'

גיא אדרי, מנכל יקב היוצר

גיא אדרי, מנכל יקב היוצר

בשקט בשקט הפך יקב 'היוצר' לחמישי בגודלו בישראל. כרמיו משתרעים למן שפלת יהודה בחבל לכיש ועד לגליל בצפון הארץ, ועד בכלל. היקב ישווק השנה 5 מיליון בקבוקים בישראל, ברוסיה, בבלגיה, בסין ובארה"ב. גיא אדרי, מנכ"ל יקב 'היוצר': "אנחנו מייצרים יינות פרימיום במחירים הוגנים. יקב היוצר ממשיך להפיץ את בשורת היין הישראלי המשובח ברחבי העולם. החודש התחלנו לייצא גם לארה"ב, בעקבות השוק האירופי והסיני בהם אנו פועלים בהצלחה מזה כשנה."

פיליפ ליכטנשטיין, יינן 'יקב היוצר'

פיליפ ליכטנשטיין, יינן 'יקב היוצר'

יינן היקב הוא פיליפ ליכטנשטיין. הוא למד באוניברסיטת 'מונפלייה' (Montpellier) שבדרום צרפת, ורואה בכל יין יצירה אישית. כך הוא מציג את האני מאמין היינני שלו: "המטרה היא לתת לטעם הפרי לשלוט בתמהיל הטעמים, על פני הדומיננטיות של טעמי העץ. כל היינות עברו מגע ארוך מאוד עם עץ אלון, אחרי תהליכים של התאמת סוגי החביות וגיליהן בכדי לשמור טעמי החבית, בלא למחוק את ביטויו של כל זן וזן.' לפני 'היוצר' עבד ליכטנשטיין ב'יקבי כרמל' וביקב 'ארזה'.

דבר יחסי הציבור: "יקב 'היוצר' נוסד ב-2015, בהשקעה של כ-7.5 מיליון שקל. המסע אל יינות 'היוצר' החל לפני כשבע שנים במוחו ובליבו של אמן היין הצרפתי, פיליפ ליכטנשטיין, שלמד את סודות המסורת הצרפתית של ייצור היין באוניברסיטת 'מונפלייה'. ליכטנשטיין עלה לארץ עם חלום אחד: להביא את הניחוחות והעונג החושי מכרמי פרובאנס להרי ירושלים. ביקבים בהם עבד בארץ הוא יצר סדרות המבוססות על זני יינב ים-תיכוניים ייחודיים, היינות זכו בפרסים בארץ ובעולם."

קרדיט צילומי היינות: סטודיו BB&A

סגיר לכתבות2

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>