ענבי יין5
כנס: תקשורת יין בדור ה-Y
יוני 5, 2015
אופנוע מוזיקלי
יוני 6, 2015

יין ברקן אלטיטיוד 412, 2005

יין ברקן אלטיטיוד 412, 2005ברקן אלטיטוד 4 2005
קלסיקה משובחת

מאת יעקב שקד

 כן, זאת לא טעות. בציר 2005.

פתחתי בקבוק של יין ברקן 'אלטיטיוד 412', מבציר 2005. אני מניח שלא נותרו מן היין הזה בקבוקים בכמות של ממש, מפני שברור היה לרוב הקונים בשעתו – בעיקרון, בצדק – שלא יהיו ליין הזה חיים מעבר לארבע-חמש שנים.

אני חיבבתי את היין עם בכורתו בשנת 2007, אבל לא מעבר לכך. עם זאת, היה לי "חשד" חיובי לגביו, שיש בו יותר משנגלה לחך ולחוטם. אז הנחתי לו להתיישן. הוא התיישן בתנאים מיטביים, וה"חשד" שלי הפך לוודאות מצויינת. שתיתי את הבקבוק עם שירלי פרקש – אשה קסם. כמה נהנינו ממנו. יין מ-ש-ו-ב-ח. מלא בטעמים, רך, מתמסר, אבל עם אופי מובחן ואישיות ייחודית.

באף קצת זפת חמה וטובה, נסורת עיפרון מחודד, שמץ של תיבת סיגרים, פרי שחור ברוחב אף. בחך עקבות של פלפל אנגלי, הדים רחוקים של עפיצות, לחישה קלה של שוקולד, דובדבן שחור מתפוצץ מבשלות ושזיפי שׂגיב סגולים. אף לא שמץ של ריבתיות חרף הגיל. אילו טעמתי את היין בטעימה עיוורת הייתי הולך כנראה לסביבות גיל של 7-8 שנים, ולסביבות בורדו.

זה היה יין שקול, רוגע, עם שלווה שבאה עם השנים ונוכחות של סוס מרוץ ששכב לנוח. הוא היה הולך יפה עם סטייק נקי נקי כמו פילה משובח, אבל שירלי הפסיקה לאכול בשר, אז נמנעתי. אם יש עדיין למישהו – זה הזמן. אם יש עדיין ב'ברקן' למכירה, לדעתי המחיר צריך להיות כ-500 שקל.

 

סגיר לכתבות2

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>