כותרת הכתבה סעודת קובה קובה וסינגל מאלט בן 50 2
סעודת קוּבָּה, קוֹבֶּה וסינגל מאלט
ינואר 25, 2019
צפניה ברזילי 20 תמונת הכותרת1
'לה קאסה דל סיגר' חוגגים 20 שנה
יולי 28, 2021

יין שמח לפורים מיקב '1848'

כותרת כתבת יין פארטי טיים 1848

מאת יעקב שקד

רעיון נאה של יקב הפרימיום '1848' – יין מיוחד לפורים בשם 'Party Time' בסדרת 'דור 6', מבציר 2014. טעמנו את היין. היין ממש טוב – מאוזן, טעים, חמים, עוטף את החך ברכוּת, וזכה להינהונים חיוביים של הנאה מכל

יין 'פארטי טיים', צילום איל קרן

יין 'פארטי טיים', צילום איל קרן

הטועמים. יינבי הסירה מעניקים לו בין היתר תחושה פילפלית, והאלכוהול הגבוה – 14.5%, בהחלט מתאים למצוות שתייה "עד לא ידע". ה'פארטי טיים' יושן במשך 16 חודש בחביות עץ אלון צרפתיות. למה הוא מתאים לפורים? כי הוא יֵין יֵינָבֵי 'סירה' (Syrah) עם מסיכה חביבה של יינבים מזן 'ארגמן'.

יינבי 'סירה' נמנים עם הזנים האצילים, בעוד זן ה'ארגמן' הוא יֵינָב אדום פשוט מאוד, פרי פיתוח ישראלי של 'מכון ווֹלקני', מהכלאה של הזנים קריניאן (Carignan) הנָחוּת וסוּזָא'וֹ (susão) – יֵינָב פורטוגזי. יֵינָבי ה'ארגמן' מבשילים מוקדם, מרגישים בבית בחום הקיץ הישראלי, עתירי צבע חזק, ומשמשים בעיקר בִּרְקָחִים של יינות עממיים. אבל מן היין הזה מסתבר שהארגמן נרקח יפה עם הסירה, ויוצר עימה יין רֶקָח משובח. יקב '1848' הוא הבייבי של היוֹקֵב יוסי שור, בן למשפחת שור, חלוצת תעשיית היין בארץ ישראל מאז שנת 1848. מכאן שם היקב.

היין יתיישן יפה שנים אחדות ויהיה טוב גם לשלושה-ארבעה הפורימים הבאים. עם 14.5% אלכוהול וחומציות בינונית, אין כל טעם לשמרו מעבר לכך. ה'Party Time' כשר ומחירו 99 שקלים.

סגיר לכתבות גודל מתאים1

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>